Jak vybělit zazloutlé boty: Domácí triky

Jak vybělit zazloutlé boty: Domácí triky

Všichni⁤ milujeme své⁢ oblíbené⁢ boty, ale po čase nemohou ⁢vyhnout ‌se⁣ zazloutlému odstínu. Je‍ tu ⁢však dobrá zpráva! ⁢Existuje několik účinných domácích triků, které vám pomohou vrátit vaše‍ boty do původního zářivého stavu. Nezáleží na tom, jestli máte tenisky, kožené či syntetické boty, ⁣tyto metody jsou univerzální pro všechny ‍materiály. V tomto článku⁤ se naučíte, jak jednoduše a efektivně vybělit zazloutlé boty a ⁢znovu je nechat zářit jako‍ nové. Připravte se ⁤na to,⁤ jaké ingredience a postupy ⁤budete potřebovat,⁣ a ​upravte svoje boty tak, aby ‍získaly ⁤druhý život.
Jak odstranit ⁤žloutenku z bot‍ pomocí přírodních triků

Jak odstranit žloutenku z bot⁣ pomocí přírodních triků

Chcete vrátit svým zazloutlým botám ⁤jejich původní ‌lesk a svěžest? Žloutenka ⁤z bot se ⁣často vytváří z působení nečistot nebo ‌zpocených nohou. ‌Naštěstí existuje několik přírodních triků, které vám⁤ pomohou odstranit žloutenku​ a⁢ obnovit⁢ barvu vašich bot.⁤ Zde je několik ‍jednoduchých tipů, které můžete ​vyzkoušet.

 1. Citronová šťáva⁢ a‍ soda bikarbona:⁤ Vytvořte ‍pastu ‍smícháním‌ citronové šťávy a sody bikarbony v poměru 1:1. Naneste pastu na​ zazloutlé části bot a nechte působit asi 15-20 minut. Poté opláchněte⁤ vlažnou vodou a⁢ osušte. Citronová ⁣šťáva pomáhá rozpouštět nečistoty​ a ‌zároveň⁤ může přirozeně‍ vybělit​ materiál boty.

 2. Ocet a​ voda:‌ Smíchejte​ vodu a ocet v poměru ⁣2:1. Navlhčete čistý hadřík⁣ nebo⁤ houbičku touto⁢ směsí a otírejte zazloutlé místa‌ bot. Ocet je ⁣známý pro své účinky ⁢na odstraňování skvrn a⁤ zároveň pomáhá eliminovat nepříjemné zápachy, které se často dají spojovat se žloutenkou na botách.

 3. Peroxid vodíku a ‌kukuřičný škrob: ​Vytvořte pastu z peroxidu‌ vodíku a kukuřičného škrobu smícháním 1 polévkové lžíce​ kukuřičného škrobu s ⁣dostatečným množstvím peroxidu vodíku na ​vytvoření husté pasty. Naneste pastu na zazloutlé místa ‌bot a ‌nechte působit asi 30 minut. Poté ⁤otřete čistým hadříkem nebo kartáčkem a opláchněte⁣ vlažnou vodou. ⁣Tento trik je účinný pro vybělení zazloutlých bot a⁤ vytvoří⁣ příjemný čistý vzhled.

Mějte na ​paměti, že před použitím jakéhokoli čistícího ​prostředku nebo přírodního triku byste měli vždy ⁤vyzkoušet nezřetelným způsobem na ‍malé části boty. Některé materiály ​by mohly reagovat nežádoucím způsobem.

Účinné domácí‌ metody‍ na ⁢vybělení zatuhlých bot

Pokud se vaše boty začaly zatuhlým bělením zvětrávat a‍ ztratily svou ‌původní‍ bílou ‌barvu, nemusíte hned sahat⁣ po chemických čistících prostředcích. Existuje několik​ účinných ​domácích metod, které vám pomohou ​vybělit zatuhlou botu a vrátit ‍jí zpátky její původní⁢ lesk.

 1. Ocet ‍a citronová ‍šťáva: Smíchejte⁣ stejné‍ množství bílého⁢ octa a čerstvé ⁤citronové šťávy do‍ mísy. ⁢Navlhčete čistý ​hadřík v této směsi a‍ jemně vytřete zatuhlou oblast boty. Přírodní kyseliny v ocet s citronem ⁤pomohou rozpustit skvrny a vrátit bílou barvu. Poté opláchněte⁢ vodou a nechejte⁤ boty přirozeně​ uschnout.

 2. Péče o bílé boty: Někdy je⁣ nejlepší ‌prevencí zatuhlých ⁣bot pečovat o ně pravidelně. Po každém⁢ nošení ⁣je očistěte vlhkým hadříkem s mýdlovou ‌vodou.⁣ Můžete také použít běžný prášek na bílé prádlo ⁢namísto mýdla pro intenzivnější čištění. Po očištění bot nabízejí bělící pero nebo bělící sprej, který⁤ přinese další bělost.

 3. Bělení sodou bikarbonou: Pokud máte boty ⁣vyrobené‍ z textilu, můžete je vybělit pomocí sodovky. Smíchejte⁤ sodu⁢ bikarbonu s trochou vody, aby ⁣se vytvořila pasta. ⁣Naneste ⁢pastu na zámitky boty a ​nechte ji působit přes ⁣noc. Následujícího ⁤dne otřete boty kartáčem nebo hadříkem a opláchněte vodou.

Tyto jednoduché domácí triky vám mohou ‌pomoci vrátit​ zatuhlým botám jejich​ bílou barvu. Využijte přírodních ingrediencí a pravidelné ‌péče, ‌abyste udrželi své boty v žádaném stavu.
Jak získat zpátky bílý lesk ​bot pomocí jednoduchých postupů

Jak ⁢získat zpátky ⁣bílý lesk bot pomocí ‌jednoduchých postupů

Všichni jsme se setkali s‍ tím nepříjemným problémem, ​kdy naše ⁣oblíbené bílé boty ztratí⁣ svůj‍ nádherný lesk a zažloutnou. Ale​ nezoufejte! ‌Máme ⁣pro vás jednoduché⁣ domácí triky, ⁢které vám pomohou vrátit ⁣botám ​jejich bílý lesk.

 1. Buddy Powder: Jednou z nejlepších metod,‍ jak vybělit boty, je ⁢použití⁢ buddy powderu.⁢ Jednoduše si‌ jej ​zakoupíte ⁣v obchodě ‌a naneste‌ ho na⁣ boty‌ pomocí suchého ‍hadříku. Poté jemně vtríráte prášek do ‍povrchu bot, nechte působit ⁤a poté setřete.

 2. Baking Soda:⁤ Jednoduchým a levným trikem‍ je použití jedlé ​sody. ‌Vytvořte pastu smícháním jedlé sody‍ s trochou ⁤vody, a ⁢poté ji naneste na boty kartáčem nebo⁢ houbičkou. Nechte působit po dobu 30 minut a⁣ poté opláchněte teplou vodou.

 3. Oxy prášek: Další účinnou metodou je použití oxy prášku, který​ se běžně používá k odstranění⁢ skvrn z ⁤prádla. Smíchejte​ ho s vodou a vytvořte pastu, kterou naneste na⁢ boty pomocí starého zubního kartáčku. Nechte působit a poté ⁣opláchněte.

 4. Citronová šťáva: Citronová šťáva je ‍přírodním bělidlem a skvělým prostředkem proti‍ zažloutnutí‌ bot. Naneste ji na boty pomocí ⁣hadříku a nechte působit po dobu 10-15 minut. ‌Poté opláchněte teplou vodou.

Nespouštějte hlavu, pokud již vaše bílé‌ boty ztratily ⁤svůj‌ lesk. Vyzkoušejte‌ tyto jednoduché‍ domácí triky a vrátíte⁢ jim jejich zářivý vzhled. Buďte opět hrdými majiteli‌ bílých bot!
Bezpečné a účinné triky na vyblednutí žluté barvy z ⁤bot

Bezpečné ⁤a ⁣účinné triky na vyblednutí žluté barvy z bot

Nemusíte se ⁣trápit, když vaše ‌oblíbené boty postupem času získaly⁣ zlatavý odstín. Existuje ‍několik účinných triků, jak vybělit zazloutlé boty přímo‍ ze svého ⁤domova.⁤

První trik je použít směs vody⁤ a bělícího prášku. Udělejte pastu smícháním ⁣dvou lžiček bělícího ⁣prášku s trochou teplé vody. Poté tuto pastu⁣ naneste na žlutou oblast bot a ​nechte působit asi 10 minut. Poté opláchněte vodou⁤ a nechte boty‍ volně schnout. Tento trik by měl pomoci vyblednout‍ žlutosti a obnovit barvu bot.

Další ⁢trik ⁢je využití ⁣citrónové ‍šťávy a‌ slunečního světla.⁢ Vymačkejte citronovou šťávu a naneste ji na postižené místo na botách. Potom nechte ⁤boty vystavit slunečnímu světlu po ‌dobu přibližně 2 hodin. Citronová šťáva a sluneční světlo mají schopnost zesvětlit žlutou ​barvu ⁣materiálu bot. ⁣Po ⁢uplynutí času si boty opláchněte vodou a⁤ nechejte je usušit na​ vzduchu.

Pokud ani tyto triky ‍nevedou k požadovaným⁢ výsledkům, můžete si vyzkoušet ⁣speciální vybělující prostředky na tkaniny, ⁢které‍ jsou ‍k dostání v obchodech s⁣ obuví⁣ nebo​ marketech. ⁣Tyto prostředky by vám měly pomoci⁤ odstranit žlutou barvu z bot rychle a⁤ jednoduše.

Pamatujte, ‌že je vždy důležité ‌postupovat opatrně a v ⁤souladu ⁤s⁣ pokyny,​ abyste předešli poškození materiálu či znehodnocení vašich bot.
Jak dosáhnout dokonalého vybělení zazloutlých bot pomocí běžných domácích prostředků

Jak dosáhnout dokonalého vybělení zazloutlých bot pomocí⁤ běžných domácích prostředků

Jak vybělit zazloutlé boty: Domácí triky

Pokud se vaše oblíbené boty​ zžlutly a přestaly⁣ vypadat ⁢tak ‍svěže, jako dříve, nezoufejte. Existuje‍ několik jednoduchých triků, kterými můžete ⁤dosáhnout dokonalého vybělení pomocí běžných ‌domácích prostředků. ⁤Bez‍ nutnosti ‍investovat‌ do⁣ drahých ‌čisticích produktů se vaše boty‍ mohou ​opět stát ‌středem pozornosti.

Pohár citronové ⁤šťávy​ a hydrogen ⁢peroxidu

Jedním z nejefektivnějších triků na vybělení‍ zazloutlých bot je směs citronové šťávy a ⁤hydrogen peroxidu. Jednoduše smíchejte půl šálku čerstvé citronové šťávy s půl šálkem ⁤hydrogen ‍peroxidu a ‍nanesete na⁢ žloutky na botách. Nechte působit 15 ⁣minut, poté⁣ opláchněte‌ čistou ⁤vodou a osušte‍ měkkým⁢ hadříkem. Vaše boty budou nádherně vybělené⁣ a vonící svěžestí citrusů.

Sóda‍ a bílý ocet

Další skvělou variantou je‍ směs​ sódy a bílého octa. ​V malé misce smíchejte 2 lžíce sody s 1 lžící ⁢bílého octa, dokud nevznikne pasta. Poté ⁤naneste pastu na žloutky na​ botách a pečlivě⁢ vyčistěte kartáčem. Nechte pastu působit 10 minut a poté opláchněte čistou vodou. Vaše‍ boty‍ získají⁤ ztracenou bělost a budou⁣ vypadat jako nové.

Přirozené sušení na slunci

Po ⁣vyčištění bot je důležité je nechat přirozeně uschnout.⁢ Ideálně⁤ je umístit je na slunné‍ místo, kde mohou vyschnout při přirozeném ⁣slunečním světle. ⁤Přestože⁣ slunce pomůže vybělit boty, je důležité si ‍pamatovat, že nadměrné⁢ vystavení ‍slunečnímu záření ⁤může poškodit materiály bot. Proto doporučujeme umístit je na sluneční‍ místo pouze na 1-2‌ hodiny‍ a ‌poté⁤ je přemístit do stínu.

Profesionální ⁢tipy na úspěšné vybělení bot doma

:

 1. Využijte sílu ‍citronu: ‍Citrónová šťáva je ⁢skvělým přírodním vybělujícím prostředkem. Jednoduše ⁣vymačkejte citrónovou šťávu do ​misky a poté jemně naneste ⁤na ⁤zazloutlé oblasti boty pomocí ubrousku nebo ⁤houbičky. Přikryjte botu igelitem a nechte ⁤působit přes‍ noc.‌ Ráno ‌opláchněte vlažnou vodou​ a uvidíte, ⁤jak vaše boty‌ budou zářit čistotou.

 2. Sódovka ‌a octová⁢ koupel: Smíchejte ⁢sodovku ‌a ‍ocet ve‍ vodě, dokud nevznikne ⁢pastovitá konzistence. Následně naneste tuto směs na zazloutlé boty, ponechte ​působit asi⁣ 15 minut ​a poté⁤ opláchněte vlažnou vodou. Vaše ⁢boty budou vypadat jako nové a získají zpět ⁢svou⁣ původní ​bělost.

 3. Bělící⁤ pasta: Pokud jsou vaše boty ‌extrémně⁤ znečištěné a vyžadují pevný⁤ úder, vytvořte si bělící pastu. Smíchejte bělící prášek s ⁢vodou, dokud nevznikne hustá​ pasta. Poté naneste⁢ pastu na zazloutlé oblasti bot pomocí‌ zubního⁤ kartáčku. Nechte ‌působit ‌asi 30 minut a‌ opláchněte studenou vodou. ⁢Výsledek bude ⁢zcela jistě ohromující.

Mějte však na paměti, že každá ‌metoda​ může být vhodná ‍pro⁣ některé materiály bot a​ nevhodná pro jiné. Vždy ⁢tedy prověřte, ​jaká péče je vhodná​ pro konkrétní typ bot, abyste se vyhnuli nežádoucím ‍dmákům nebo ​zničení​ bot. A nezapomeňte,‌ že⁢ pravidelná ⁤a správná‍ údržba je klíčem k ⁣zachování krásy a⁢ kvality vašich bot.
Přírodní metody, které vrátí botám jejich původní‌ čistotu a svěžest

Přírodní ​metody, které​ vrátí botám jejich původní čistotu a‍ svěžest

Pokud máte oblíbené boty, které se⁣ se časem zazloutly⁤ a ztratily na své původní ⁢čistotě a svěžesti, nemusíte je ​hned vyhazovat. Existují přírodní metody, které vám ‍pomohou vrátit ⁣jim jejich bývalý lesk. Jednoduché domácí triky jsou efektivní a šetrné ‍k životnímu prostředí.

 1. Bílý ocet:⁣ Zaměřte se na boty‍ s bílou nebo světlou barvou, které zžloutly. ‌Smíchejte bílý ocet s vodou v poměru ⁣1:1 ⁤a ​pomocí hadříku nebo⁢ houbičky opatrně otřete⁢ známky zžloutnutí na botách. ⁤Bílý ocet je‍ přírodní čistič a ⁢bude⁤ účinně odstraňovat nečistoty⁤ i zbarvení.

 2. Citronová šťáva: Pokud chcete zahodit⁢ bílé boty, vyzkoušejte citronovou šťávu. Je⁢ to přírodní bělidlo ​a zároveň ⁢také osvěžuje a dezinfikuje. Naneste citronovou šťávu na postižené místo ⁣a⁢ nechte působit alespoň hodinu. ‍Poté otřete vlhkým⁤ hadříkem a boty vysušte.

 3. Soda ‌bikarbona: Pokud si přejete odstranit zápach⁢ z bot, použijte sodu bikarbonu. ‌Vložte ‍do boty hrst ⁣sodovky a nechte ‌ji přes noc působit. Soda bikarbona absorbuje​ nepříjemné pachy a ​zanechá boty⁢ svěží. Před nošením je stačí vyklepat a vyčistit vnitřek vlhkým hadříkem.

Pamatujte, ⁤že před použitím ⁣těchto přírodních ⁤prostředků byste⁤ měli ‌vyzkoušet jejich účinky na malém a méně‌ viditelném místě na botách. Doporučuje se také používat ochranné rukavice a pracovat v‌ dobře větraném prostoru. ⁤S těmito jednoduchými a přírodními triky můžete vrátit botám jejich ⁣původní ⁣čistotu⁣ a svěžest bez použití agresivních chemikálií.

Jak obnovit bílou‌ barvu vašich bot a rozloučit se s žloutením

Pokud máte boty, které⁣ se postupem času zžloutly⁤ a ztratily ‌svou původní bílou⁤ barvu, nezoufejte! Existuje​ několik domácích⁢ triků, které vám pomohou obnovit bílou barvu a rozloučit se se žloutením. Jedním z nejjednodušších triků je‌ použití‌ směsi octa a vody.

Postupujte následujícím způsobem:

 1. Smíchejte 1‍ část octa se⁤ 2 částmi vody v nádobě.
 2. Navlhčete hadřík nebo houbu v připravené směsi.
 3. Dobře očistěte⁢ boty pomocí navlhčeného hadříku, soustřeďte se na žluté části.
 4. Nechte‍ boty oschnout na vzduchu.

Dalším skvělým​ trikem je ⁢použití bělicí pasty. Bělicí pasta je účinná při odstraňování skvrn ⁣a zároveň obnovuje‌ bílou barvu bot. ​

Následujte tyto​ kroky:

 1. Naneste tenkou vrstvu bělicí ​pasty na žluté části‌ bot.
 2. Nechte pastu působit po dobu 20-30 minut.
 3. Vytřete​ pastu ​suchým hadříkem nebo kartáčem.
 4. Boty ⁣opláchněte ⁤vodou a osušte.

Tímto jednoduchým způsobem získáte své⁢ boty zpět do původního‌ stavu.⁣ Pokud tyto metody nejsou dostatečně účinné,⁣ můžete ⁤zkusit ⁢další ‌metody, jako je čištění bot speciálními čisticími prostředky‌ nebo použití bělícího prášku pro ⁢prádlo.

Účinné triky na vybělení ​bot, které nezničí ⁤jejich materiál

Pokud se vaše boty postupem​ času začínají zbarvovat na žluto, ⁤nemusíte se‌ hned s nimi rozloučit. Existuje ​několik účinných triků,​ jak je vybělit a‍ vrátit jim původní⁢ vzhled, aniž byste poškodili jejich materiál. Zde je ‌několik domácích triků, které můžete ‌vyzkoušet:

 1. Citronová šťáva a ​sluneční ‌světlo: Jeden ⁤z nejlepších triků na vybělení ‌bot je použití přírodního ‌bělicího prostředku⁤ – citronové šťávy. Vymačkejte šťávu z několika citronů‍ a naneste ji na žloutky na botách. Poté umístěte boty na sluneční ‍světlo na několik hodin. UV záření slunce⁤ společně s kyselinou citronovou pomůže⁣ odstranit žloutnutí a vrátit botám ‌jejich svěží vzhled. Pokud je to možné, zvolte čas,⁤ kdy je slunce na vrcholu, ⁢aby byl účinek ​ještě větší.

 2. Zahajte útok bělicím práškem: Další možností je použití bělícího ⁢prášku, který je obvykle k dostání v obchodech ​s chemickými prostředky. Naplňte vědro vodou a ⁢přidejte několik lžící bělícího ​prášku. Vložte do této směsi boty a nechte je na několik hodin namočené.‌ Poté⁢ je​ důkladně propláchněte a nechejte uschnout ​na vzduchu. Nezapomeňte vyzkoušet tento trik ​nejdříve na menší⁢ a méně viditelné části bot, ⁤abyste‌ se ujistili, že ⁢nezpůsobíte⁤ žádné⁢ poškození materiálu.

 3. Zahraďte do‍ vlastních ​rukou: Pokud nechcete používat žádné chemické⁤ prostředky, můžete se spoléhat ⁢na⁣ vlastní sílu. Vezměte si kartáč na zuby a navlhčete ho běžným​ bělicím prostředkem. Poté jemně​ kartáčujte žloutky‍ na botách, dokud⁢ nezmizí. Tento postup vyžaduje​ trochu více trpělivosti a ⁢času, ale je šetrnější k botám.

Pamatujte,‍ že⁣ všechny tyto triky vyžadují opatrnost a ohleduplnost k materiálu ‌bot. Vždy‌ zvolte neviditelnou ​část‌ boty k testování, abyste minimalizovali riziko jejich poškození. Následujte tyto rady a vaše‍ boty budou brzy ​vypadat jako nové. Stejně​ jako ⁢ostatní‌ části našeho těla, tak i naše boty jsou vystaveny různým‌ vnějším vlivům,‍ které mohou​ způsobit zazloutnutí. Tenisovky, ​boty nebo i elegantní kožené boty mohou ztratit ⁤svou původní ⁢bílou‌ barvu a nabídnout nám spíše‍ nevzhledný žlutý odstín. ‌Špína, prach a‌ čas mohou být ⁢zločinci, kteří promění ‍naše ‍oblíbené⁣ boty na nesešité staré ‌kusy. Není ale⁣ třeba zoufat!⁢ Existuje mnoho domácích triků,⁣ které vám pomohou vrátit původní bělost vašim botám bez zbytečného utrácení⁣ za nový‌ pár.

Prvním ⁤krokem je důkladné⁢ vyčištění bot. ⁢Můžete si vyrobit směs⁢ z​ přírodních prostředků, jako je soda, ocet, citronová šťáva nebo tekutý detergent, které ‍jsou skvělé pro odstranění skvrn a zápachu. ⁤Důkladně​ namažte boty‌ tímto roztokem a nechte ⁤ho působit několik minut. Poté opláchněte vlažnou vodou a nechte boty volně schnout.

Dalším ‌trikem je použití ⁢bělidla. ‍Buď můžete přidat‌ bělidlo do ‍pračky ‍a ‍vyprat boty​ s ostatním bílým prádlem, nebo můžete ⁤vytvořit pastu z ‍bělidla ‍a vody a tuto ‌pastu aplikovat‌ přímo na zazloutlé ⁣části bot. Buďte ⁣však velmi opatrní, abyste nepoškodili‍ materiál boty. S přírodními materiály, jako je ⁢textil a kůže, ⁣je třeba zacházet ⁢opatrně, abyste ⁤nepřivodili⁣ další škody.

Pamatujte, že jednotlivé domácí ⁤triky mohou ​fungovat různě na⁤ různých druzích bot a závisí také na stupni ‍zazloutnutí.⁣ Pokud si⁤ nejste​ jisti, můžete vždy​ vyhledat⁤ radu⁤ profesionála. S​ trochou péče ⁤a⁣ jednoduchých triků však můžete opět získat své zářivě bílé boty a‌ vykročit s důvěrou do světa módy.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *