Fyzioterapie

Když jsme společnými silami zakládli barefoot projekt Svobodná chůze, už od počátku jsme věděli, že nechceme jen prodávat barefoot obuv, ale že chceme také nabízet možnost konzultovat zdraví nohou svých dětí s odborníkem. Teď už stačilo jen najít toho pravého.

Dovolte nám, abychom vám představili své kolegyně Mgr. Lucii Alblovou a Mgr. Máriu Šabíkovou, které se obě věnují fyzioterapii dětí i dospělých. Obě také konzultují v prostorách naší prodejny. :-)

UPOZORNĚNÍ!!! Prosíme všechny, kteří se přihlásí ke konzultacím k jedné z našich kolegyň, aby si ve svém profilu (v sekci Můj účet -> Moje adresy) nastavili adresu a TELEFONNÍ ČÍSLO. V akutním případě (zrušení konzultací, přesun apod.) se s vámi potřebujeme spojit co nejdříve, a pokud své telefonní číslo nezadáte, jediný další kontakt je e-mail. V případě, že své telefonní číslo neuvedete, může se stát, že se k vám důležité informace nedostanou včas. Děkujeme za pochopení!

ČASY, NA KTERÉ NELZE KLIKNOUT, JSOU JIŽ REZERVOVÁNY JINÝM KLIENTEM!

Cena 20minutové konzultace je 250 Kč (Mgr. Alblová), 30minutové pak 300 Kč (Mgr. Šabíková), a platí se na místě před konzultací.

Rezervace prostřednictvím formuláře je ZÁVAZNÁ. Pokud se ve stanovený termín nedostavíte a předem se neomluvíte, nebudou vám již další rezervace umožněny. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Lucie Alblová

Lucie je vám plně k dispozici na naší prodejně vybraná

úterý od 10:00 do 15:00,

kdy probíhají placené konzultace, na které se můžete objednat prostřednictvím webového formuláře výše.

"Jmenuji se Lucie Alblová, jsem registrovaná fyzioterapeutka a specializuji se na fyzioterapii dětí od narození až do dospělosti. Po studiu na Vyšší odborné škole v oboru fyzioterapie (Praha) jsem pokračovala ve studiích na FTVS UK v Praze. Pracuji v soukromé ambulantní praxi, kde se věnuji zejména reflexní terapii dle Prof. Vojty a zdravému vývoji dětských nožiček. Tyto dva 'obory' se krásně prolínají a úzce spolu souvisejí. Vždyť právě dobrá opora je základem pro optimální držení těla a zase naopak, celkový postoj a postavení trupu, pánve a kyčlí ovlivňuje osu dolní končetiny a postavení nohou.

Konzultuji s rodiči psychomotorický vývoj miminka, společně pak pracujeme na vhodné nápravě, je-li nutná, stimulaci a cvičení. Vždy upřednostňuji terapii hrou, je-li to jen trochu možné. Dále pořádám odborné přednášky o nožičkách a o psychomotorickém vývoji dětí.

Kromě odborné kvalifikace a mnoha navazujících kurzů (fyzioterapie je dynamický obor a je třeba si stále rozšiřovat obzory) jsem i mámou dvou malých dětí, nechybí mi tedy empatie, trpělivost a pochopení pro vaše malé rošťáky. :-)"

Mgr. Mária Šabíková

Mária je vám plně k dispozici na naší prodejně vybrané dny

od 10:00 do 14:00,

kdy probíhají placené konzultace, na které se můžete objednat prostřednictvím webového formuláře výše.

"Jmenuji se Mária Šabíková a poté, co jsem v roce 1999 úspěšně ukončila studium fyzioterapie na FTVS v Praze, jsem několik let pracovala převážně s dospělými neurologickými pacienty. Posledních zhruba 12 let se stále více věnuji řešení pohybových obtíží dětí, převážně kojenců a batolat.

Pracuji v soukromém ambulantním zařízení v Dobřichovicích, kde také vedu pravidelné semináře pro odborníky i rodiče kojenců o významu správné manipulace s miminky. Věřím, že vhodným zacházením s nejmenšími a podporou fyziologických pohybových vzorů lze předejít častým obtížím v pozdějším dětském i dospělém věku, jako jsou vadné držení těla, poruchy stereotypu chůze, skolióza či chronické bolesti pohybového aparátu. Jsem také přesvědčena, že noha člověka, stejně jako ruka, potřebuje dostatek různorodých podnětů a vyvíjí se na základě vjemů z povrchů, se kterými přichází do kontaktu.

Sama jsem přívržencem obuvi, která chrání, ale neomezuje. Zároveň se snažím brát v úvahu individuální  odchylky od normy ve vývoji dětských nohou a ovlivnit je vhodnými opatřeními. Při práci kombinuji prvky posturální terapie vedené hrou, senzomotorickou stimulaci a kineziotaping."