Jaké značky u nás najdete

Česká společnost BOTY BEDA s.r.o. působí na českém trhu již od roku 2002 a dnes se řadí mezi nejznámější české výrobce dětské kožené a domácí obuvi, s roční produkci 100 000 párů. Vedení firmy zareagovalo pružně na rostoucí poptávku po barefoot obuvi a zařadilo do svého sortimentu skvělé pláťené tenisky a látkové přezůvky, které splňují všechna barefoot kritéria.

Proč jsme vybrali Boty Béďa?

 • 100% česká firma - botky se šijí v České republice.
 • Perfektní prodyšné barefoot tenisky za skvělou cenu.
 • Tenisky i bačkůrky jsou veganské.

Béďa Barefoot botky najdete tady.


Baby Bare Shoes - je slovenská značka bot vyráběná v malé obuvnické dílně na Slovensku. Myšlenku založit tuto značku dostala v roce 2016 maminka Pavlína Lišková, která už několik let vede kamennou prodejnu a e-shop s barefootovou obuví. Boty prošly ročním vývojem, díky kterému se dostaly na trh v takové podobě, v jaké jsou dnes. Modely Baby Bare Shoes IO jsou vyráběné z velmi kvalitích materiálů, z měkké kůže od společnosti Mastrotto, která patří ke světovým lídrům v produkci kůže, boty mají 3mm gumovou podrážku, která je taktéž vyráběna v Itálii, je velmi pružná a ohebná ve všech směrech. Všechny materiály použité na výrobu jsou certifikované a nezávadné. Modely jsou indoor/outdoor a je možné je využít jako přezůvky do školky, na doma, do dětských center nebo do exteriéru jako letní sandálky.

Proč jsme vybrali Baby Bare Shoes?

 • Slovenská výroba z kvalitních materiálů.
 • Velmi lehké a ohebné.
 • Vhodné pro děti s dominantním palcem.

Baby Bare Shoes najdete tady.


Stejně jako u mnohých jiných barefoot značek i tady stojí na počátku rodiče. Tentokrát to byli Chris a Colleen Bennettovi z Nového Zélandu, kteří v roce 1991 hledali flexibilní botičky pro svou 9měsíční dceru Chloe. Vytvořili tedy první botu z měkké kůže a semiše, s elastickým lemem kolem kotníku - na tento model navazuje řada Xplorer, kterou našim zákazníkům nabízíme. Ne všechny boty značky Bobux splňují barefoot kritéria, ale tato ano. 

Proč jsme vybrali Bobux?

 • Skvělé boty pro začínající chodce s úzkou nožičkou.
 • Velice lehounké a ohebné.
 • Velmi se nám líbí jejich neotřelý design.

Bobux botky najdete tady.


Značka byla založena již v roce 1904 ve městě Esjberg v Dánsku. Bundgaard vyznává tradiční řemeslo a užívá vysoce kvalitní materiály. Ne všechny řady značky Bundgaard jsou barefoot, ale my jsme vybraly takové boty, které splňují barefoot kritéria nebo se jim velmi blíží a jsou vhodným kompromisem. Boty se vyznačují především velmi dobrým prostorem pro prsty a měkkou podrážkou. Ve většině případů se jedná o celokožené boty, modely TEX jsou s membránou.

Proč jsme vybrali Bundgaard?

 • Velice vhodný tvar špičky, respektující tzv. dominantní palec.
 • Vhodné boty pro úzké nohy, které ale mají prsty "do vějířku".
 • Kvalita šití.

Bundgaard botky najdete tady.


CapikiTapTapi

Dnes už tradiční česká značka která vyrábí kožené barefoot capáčky pro začínající chodce. Capáčky jsou šité z nezávadné kůže v Polsku a v Číně a atestované v české laboratoři ve Zlíně. Vhodné jsou především pro první krůčky na doma (v letních měsících se dají nosit i venku), aby batolátka nezábly nožky na studeném povrchu. Díky podrážce z broušené kůže nebudou první krůčky klouzat. Řada Taptapi má navíc ochranný proužek na špičce boty, je tedy velice vhodná pro dítka, která ještě hodně lezou - díky proužku si capáčky tak snadno neprodřou.

Proč jsme vybrali Capiki a Taptapi?

 • Velice pěkné capáčky od české firmy.
 • Skvělý poměr kvality a ceny.
 • Skladné, lehké “přezůvky” do interiérů.
 • Velice se nám líbí ochranný proužek u řady Taptapi.

Všechny naše Capiki a Taptapi najdete tady.


Rodina Guilles provozuje svou továrnu na punčochové zboží již od roku 1930 v Briatexte - malé vesnici na jihozápadě Francie. Společnost se vždy dokázala přizpůsobit poptávce a nebála se novinek. Základní know-how je stále předáváno z generace na generaci.

V naší nabídce najdete úžasné, vzdušné, protiskluzové, maximálně flexibilní a komfortní botky, které na nohou téměř neucítíte. V suchých dnech jsou to úžasné botičky které se dají nosit venku a od podzimu se perfektně hodí jako přezuvky do školek a škol.

Botičky Collégien dle podmínek výrobce nesmíme prodávat na eshopu, ale máme je skladem na naší kamenné prodejně dětské barefoot obuvi v Praze. Zatím od velikosti 22 do velikosti 29. Tak se na ně přijďte podívat - Zenklova 220/162, Praha 8.


Crpce - novinka roku 2018. Slovenská značka, která vyrábí kvalitní dětské capáčky, které maximálně respektují požadavky na obuv pro vaše nejmenší. Veškerý sortiment značky je s láskou a nadšením vymyšlen a vyráběn na Slovensku s odkazem na symboliku slovanské kulturní tradice.

Proč jsme vybrali Crpce?

 • Kvalitní lokální výroba je pro nás důležitá.
 • Capáčky Crpce plně respektují potřeby dětského chodidla.
 • Gumová podrážka zajistí větší odolnost proti oděru.

Všechny naše botky Crpce najdete tady.


Feelmax je nejstarší značka barefoot bot na světě.

Nápad na založení firmy vznikl ve Finsku během bosých procházek po písečné pláži u jezera Maaninka před více než 20 lety. Rodina Pulkka dostala nápad stvořit takovou obuv, díky které budete cítit oblázky a písek pod nohami tak živě jako naboso. Výsledkem je řada kvalitních bot pro dospělé i děti. Feelmax vyrábí i boty s ultratenkou 1,3mm patentovanou podrážkou NatuRun, se kterými ucitíte úplně cokoliv nejen na pláži. 

Proč jsme vybrali Feelmax?

 • Především proto, že jsou tyto boty skvělé pro sport a pro všechny děti, které nevydrží chvilku v klidu a potřebují se pořád hýbat.
 • Také proto, že se se dětem líbí - vypadají totiž podobně jako "normální" boty, což vyhovuje dětem, které chtějí mít to, co jejich kamarádi ze školky a ze školy, ne nějaké "speciální boty." "Feelmax teniskami nebudete muset řešit rozpor, jestli vybrat botu, která se líbí dítěti a tím ustoupit ze svých představ ohledně správného obouvání pro zdravý vývoj chodidla."
 • A také jsou veganské, úžasně prodyšné a lehounké.

Všechny naše botky Feelmax najdete tady.


Filii

Tyto barefoot botičky vznikají kompletně v Německu, na čemž si firma velice zakládá. Stojí za ní opět rodiče, zejména designérka Brigitte White, která chtěla vyvinout botky, které nebudou omezovat děti v pohybu. 

Proč jsme vybrali Filii?

 • Botičky jsou šité s německou precizností a z kvalitních materiálů.
 • Celoročky jsou skutečně celoroční - ideální na jaro a podzim, ale skvěle se nosí, i když je v létě zataženo a i když je zima mírná - třeba ve městech.
 • Tyto botky jsou malinko užší, dobře sedí dětem, kterým jsou ostatní barefoot boty moc široké, a skvěle sedí i užším kotníkům

Všechny naše Filii najdete tady.


Froddo

Froddo je značka z Chorvatska. Vznikla před více jak půl stoletím spojením několika ševců, kteří si vzájemně pomohli, předali zkušenosti a vytvořili firmu, která nyní zaměstnává přes tisíc lidí. Firma si zakládá na tom, že výroba jejich bot nezatěžuje životní prostředí. Tato firma nevyrábí pouze barefoot boty, my ale nabízíme jejich řadu Prewalkers, botky této řady mají krásně měkkou podrážku, jsou dostatečně široké, lehounké - prostě naprosto dokonalé pro začínající chodce. Vyzkoušejte a uvidíte. Zařadili jsme i řadu na Flexi podrážce - tato řada není 100% barefoot, ale velice rozumný kompromic - více informací naleznete u jednotlivých modelů.

Proč jsme vybrali Froddo?

 • Boty jsou měkké a lehké.
 • Řada Prewalkers je ideální pro začínající chodce.
 • Velice dobrý poměr kvality a ceny.

Všechny naše botky Froddo najdete tady.


Jojo Maman Bébé

Tradiční firma z Velké Británie - je nám velice sympatická svým etickým kodexem, velmi dobře mířenou charitativní pomocí a praktickým zájmem o trvale udržitelný způsob života. Firma vyrábí především oblečení pro děti, těhotné a kojící, ale kromě toho i krásné barefoot holinky - jsou ideálně široké v oblasti prstů, hezky ohebné. Právě tyto holinky jsme zařadili do naší nabídky.

 

Proč jsme vybrali Jojo Maman Bébé?

 • Velice pěkné, kvalitní holinky.
 • Nejsou 100% barefoot, ale splňují podstatné požadavky  - široké v oblasti prstů, hezky ohebné, bez tvarované stélky - jde o skvělý kompromis.
 • Líbí se nám politika firmy.

Všechny naše holinky Jojo Maman Bébé najdete tady.


Česká firma JONAP – výroba obuvi s.r.o. vznikla transformací firmy Josef Píšek Paseka 85, která byla založena v roce 1992. Firma se od založení věnuje výrobě obuvi a šití svrškových dílů obuvi, především pak výrobě dětské domácí obuvi a dětské kožené obuvi. Nevyrábí pouze barefoot modely, my však nabízíme pouze kompriomisní řady 041 a 051 light, které se vyznačují rovnou a flexibilní podrážkou.

Proč jsme vybrali Jonap?

 • Kvalitní česká výroba.
 • Vhodná kompromisní obuv pro úzké nohy s nedominantními prsty.
 • Dobrý poměr kvality a ceny.

Všechny naše boty značky Jonap najdete tady.


KidOFit       

Američan Ron Bar, vědec na poli biomedicínského inženýrství, hledal vhodné boty pro své dcery. Nakonec se rozhodl využít své znalosti z oblasti biomechaniky a designu obuvi a vytvořil inovativní barefoot boty podporující zdravý vývoj nohy.

Proč jsme vybrali KidOFit?

 • KidOfit je značka která patří mezi naprosté stálice v oblasti barefoot obouvání. 
 • Botičky jsou specifické tím, že mají dvě stélky, které se dají vyndat - lze je nosit bez nich, jen s jednou či s oběma. Pomocí stélek se dá mírně ovlivňovat velikost boty do délky, šířky i co se týče výšky nártu. 
 • U většiny modelů se dá pomocí suchého zipu stáhnout bota kolem kotníku, takže boty dobře sedí i nožičkám úzkým přes kotník. 
 • Botičky se velmi dobře obouvají - samotným dětem i maminkám.

Všechny naše Kid-O-Fit najdete tady.


Značka pro české fanoušky barefoot dobře známá, její botičky byly jedny z prvních, které se daly v začátcích barefoot vlny v Čechách sehnat. Ne všechny řady splňují naše přísná kritéria pro výběr, ale řada baby, vhodná pro začínající chodce, ano. V naší nabídce tedy najdete zástupce této řady. 

Proč jsme vybrali Little blue lamb?

 • Vhodné botky pro začínající chodce za rozumnou cenu.
 • Jsou skvělé pro baculatou nožičku a skvěle se obouvají.

Všechny naše Little blue lamb najdete tady.


První botičky Livie&Luca spatřily světlo světa v roce 2005. Od počátku si výrobci kladou za cíl šířit radost a zároveň tvořit a rozvíjet komunitu lidí, kteří boty vytváří a potažmo nosí. Boty jsou kvalitně šity a něco vydrží. V naší nabídce najdete pouze boty s podrážkou Turf a Honeycomb. Obzvláště ty druhé působí na první pohled tvrdě a nepoddajně. Nedejte se odradit. Stačí promačkat, chvíli v nich chodit a podrážka až zázračně změkne a je měkká a ohebná do všech směrů.

Proč jsme vybrali Livie&Luca?

 • Kvalitní, odolné botky.
 • Skvěle se hodí na širokou nohu, která má zároveň nížší nárt či (a) užší kotník.
 • Líbí se nám neotřelý design

Všechny naše botky Livie&Luca najdete tady.


Move by Melton

Dánská značka založená v roce 1985. Kromě dětské obuvi pod značkou Move by Melton firma navrhuje a vyrábí také ponožky, klobouky, rukavice či dětské spodní prádlo. Fungování firmy je založeno na třech hodnotách: flexibilita, kvalita a servis. V duchu flexibility tedy zareagovala na rostoucí poptávku po barefoot obuvi a vyvinula řadu Prewalker - kvalitní botičky z měkké kůže, splňující všechny podmínky pro bosou chůzi. V našem obchodě naleznete právě tuto řadu.

 

Proč jsme vybrali Move by Melton?

 • Líbí se nám městský a elegantní design botiček.
 • Vybrané modely jsou až do velikosti 33.

Všechny naše botky Move by Melton najdete tady.


Ooowl's

Za touto českou značkou stojí Jana Slaná, maminka dvou synů, pro které začala šít boty. Botičkami se pochlubila, nám se líbily, a tak jsme domluvili spolupráci. Její značku můžete zatím koupit pouze u nás.

Značkou Ooowl`s vám přinášíme možnost dopřát svým dětem obutí šité přímo jim na míru - dle obkresleného chodidla a třech dalších údajů. Už nemusíte řešit, že má vaše dítě příliš úzkou či příliš širokou nohu, že má úzkou patu nebo vysoký nárt. Víme, že každá noha je jiná, nelze používat jedno kopyto na všechny. Handmade odvětvím chceme poskytnout všem dětem možnost zažít pocit, že bota je jejich druhá kůže.

..... Tak přesně takto to mělo být, bohužel, několik dní před otevřením obchodu nám Jana Slaná z časových důvodů odřekla šití na míru i další nejbližší spolupráci. V našem obchodě tedy najdete pouze několik párů - limitovanou edici - botičky, které jsme měli objednané pro start. Šití na míru ale nevzdáváme a intenzivně pro vás hledáme nového nadšence a tvůrce.

Proč jsme vybrali Ooowl`s?

 • jsou české;
 • jsou veganské;
 • jsou jiné;
 • jsou ručně šité.

Botky Ooowl`s najdete tady.


Za značkou Pathik Shoes najdete Filipa Vystavěla. Ten objevil kouzlo bosých bot v roce 2009. Od té doby je skalním fanouškem barefoot bot. Učarovaliy mu natolik, že založil vlastní českou značku barefoot obuvi Pathik shoes. Podle vzoru indiánů Tarahumara vyrábí sandály pro běh i denní nošení. Zařadil i kolekci barefoot dětských botiček a papuček. 

Proč jsme vybrali Pathik shoes?

 • Jsou české.
 • Jsou na první pohled k nerozeznání podobné klasickým dětských bačkůrkám  - což zjednodušuje život maminkám, které chtějí svým dětem dopřát barefoot přezují, ale školkové paní učitelky trvaní na svých požadavcích.

Papučky Pathik shoes najdete tady.


Slipstop vstoupily na trh v roce 2014 a svým sloganem „Konec horkému písku a kluzkým povrchům.“ a pestrobarevnými vzory uchvátily nejedno dítko. Díky vysoké poptávce začala firma následně vyrábět také modely pro dospělé. Slipstop se vyrábí v Turecku.

Proč jsme vybrali Slipstop?

 • Multifunkční boty na doma, do tělocvičny nebo do vody.
 • Flexibilní a prodyšný materiál se dokonale přizpůsobí noze.

Slipstop najdete tady.


Thorsten Ludwig otevřel v roce 2006 první obchod s barefoot obuví v Německu. V roce 2010 se vzhledem k nedostatku dodavatelů rozhodl založit vlastní značku Sole runner a sklidil velký úspěch. Botky jsou kvalitní a z větší části šité ručně. 

Proč jsme vybrali Sole runner?

 • Chtěli jsme rozšířit nabídku veganských bot.
 • Jsou to ideální boty pro starší děti, které potřebují hlavně běhat, sportovat, skákat - zkrátka potřebují boty, které snesou velkou zátěž, a zároveň o nich nebudou ani vědět.
 • Dětem se líbí jak vypadají.

Sole Runner, které nabízíme najdete tady.


Zakladatelkou značky Stonz je opět maminka - Lisa Will z Kanady, která chtěla se svým synem trávit co nejvíce času venku a to bez ohledu na počasí. Byla frustrovaná, že musí syna pořád nosit v krosničce a že boty mu stále z nohou padají. Žádné dostupné řešení nemohla najít, a tak vymyslela a v roce 2004 pustila na trh unikátní boty/capáčky/sněhule/návleky. Mnoho bot v jedné, inspirované obuví kterou nosí eskymáci.

Proč jsme vybrali Stonz?

 • Jde o jediné nám známé 100% barefoot sněhulky pro nejmenší chodce.
 • Jsou v nošení značně variabliní a dají se nosit 3 roční doby.
 • Máme radost z inovované podrážky, se kterou se dají nosit boty i na tvrdém povrchu.

Stonz, které u nás máme, najdete zde.


Tikki logo

Tato rumunská značka vznikla z nouze. Na rumunském trhu se žádné barefoot botky nedaly koupit, rodiče hledali, až nakonec objednali jeden pár z USA. Z měkké podrážky byly tak nadšeni, že začali boty sami vyrábět. Původně šlo pouze o botky na přezutí, ale značka stále roste, rozšiřuje sortiment a ve světe barefoot si vydobyla skvělé postavení.

Proč jsme vybrali Tikki?

 • Sandálky se perfektně hodí jako přezůvky do školek - podrážka neklouže, bota připomíná běžné bačkůrky a tak odpůrci barefoot ani nepoznají, že jde o barefoot, noha hezky “dýchá”.

 • Naše děti sandálky nosí venku od jara do podzimu

 • Jsou vhodné i pro začínající chodce

 • Jsou za příznivou cenu

Všechny botky značky Tikki, které máme v nabídce najdete tady.


Všechny boty Vivobarefoot z našeho obchodu jsou tady.

Zeazoo

Zeazoo je bulharská značka, kterou založil tatínek se svou dcerou. Veškeré barefoot botičky jsou ručně šité. Jde o velice profesionální ševcovskou práci, splňující ty nejpřísnější funkční i estetické normy. Tato značka velice dbá na kvalitu veškerých materiálů, což mimo jiné dokazují i dosažené certifikáty.

Proč jsme vybrali Zeazoo?

 • Kvalita šití je opravdu velice profesionální a botky něco vydrží.
 • Jde o jedny z nejměkčích botiček s kvalitní podrážkou mezi všemi barefoot značkami.
 • Boty jsou velice pěkné, i když je nutno dělat parádu.
 • Většina modelů je vhodná i pro začínající chodce.
 • Milujeme je, je to naše srdcovka!

Všechny Zeazoo, které máme v nabídce najdete tady.