O nás

Vítáme Vás na stránkách barefoot projektu Svobodná chůze. Na místě, kde můžete zout svazující konvence a obout se do přirozenosti.

Bylo nebylo, za sto věžemi, jednou řekou a jedním hradem se setkaly tři maminky čtyř úžasných dítek. Usměvavá Kateřina, něžná Alena a energická Markéta. Styčných bodů měly více, ale ten nejvýraznější byl jeden: barefoot, bosá chůze. Životní filozofie, ke které je přivedly děti. Střípek z mozaiky naplněného života.

Čím více pronikaly do hlubin bosé duše, tím více objevovaly svět, kterým mohou kráčet bez bot, zábran, obav i zdravotních komplikací. Svět, který nabízel mnohem víc než jen módní výstřelek současného světa. A rozhodly se o to poznání podělit. Se všemi, kteří chtějí.

Ze společného zapálení a touhy dělat věci hlavou i srdcem se rozhodly založit barefoot projekt Svobodná chůze, který se specializuje na poskytování různorodých služeb v oblasti barefoot životního stylu, obuvi, jejich zdravotních aspektů a také v oblasti vzdělávání a osvěty. Návrat ke kořenům už není klišé, je to touha dělat věci správně, pro nás, pro naše děti, pro zdraví nás všech.

To jsme my. Ženy. Matky. Dcery. Manželky. Přítelkyně. Pokud i Vy cítíte, že tohle je ta správná cesta, nebojte se a vykročte na ni spolu s námi. Jsme s vámi na jedné lodi. Táhneme za jeden provaz. :-)

Těšíme se na Vás!

Alena & Kateřina & Markéta

A kdo vlastně jsme?

Alena Bartošíková

O barefoot jsem se poprvé dozvěděla na blogu své kamarádky na začátku roku 2014, těsně před tím, než moje první dcerka začala chodit. Myšlenka bosé chůze mě zaujala, ale měla jsem hlavu plnou otázek a pochybností, proto jsem se rozhodla navštívit přednášku Janky Tóthové, na které veškeré obavy vzaly za své. Sama jsem si koupila své první bosé boty - jedny z prvních Ahinsashoes - a dnes již, stejně jako moje dvě děti, jiný typ bot nenosím.

A o co mě zajímá kromě bosého chození? Zdravá strava, vaření, alternativní medicína, psychosomatika, vědomé žití. Mám ráda tanec a klasickou hudbu a jsem dlouholetý vegetarián.

Ve Svobodné chůzi se starám především o e-shop, komunikaci se zákazníky a potkáte mě i v krámku jako prodejce.

Kateřina Kinzlerová

Narozena v roce 1981 v Roudnici nad Labem. Celý můj dosavadní život provází čísla a ruční práce a tomu odpovídala i má zaměstnání. Nyní jsem hlavně matka a od toho se odvíjí všechny mé aktivity a zájmy. Jak už to u některých bývá, neučím já svou dceru, ale ona mne. Díky ní jsem objevila kouzlo šátkování a ergonomického nošení, používání látkových plen, přemýšlím více nad tím, co jíme, a v neposlední řadě, co obouváme (a neobouváme). Sama jsem měla po porodu rok problémy a bolavé nohy a bosá a svobodná chůze mi pomohla se jich zbavit, tudíž už v tom jedeme celá rodina.

Řekli o mě: „Upřímná, spolehlivá, jednající a konstruktivní.“, „Rozumná, laskavá a milující lvice.“, „Srdečná, pracovitá, upřímná, rodina je pro Tebe na prvním místě. Jsi celý zivot kreativní a konstruktivní a jdeš si za svým cílem.“

Ve Svobodné chůzi se věnuji číslům, tabulkám, účetnictví a hlavně našim zákazníkům jako prodejce.

Markéta Kolací Mašková

Aktivní máma ještě aktivnějšího syna, milující manželka, vegansky se stravující a vermikompostující zero-waste fanynka, vášnivá čtenářka klasické literatury, milovnice cizích jazyků, přírody, nadšená cestovatelka a barefooťačka tělem i duší.

O barefoot jsem se začala zajímat ke konci roku 2014, půl roku na to jsem jedny barefoot boty nazula a už je nesundala (ha ha). Po menší osvětě jedou na stejné vlně i mí dva nejbližší, manžel a syn. Čteme, zajímáme se, vzděláváme se a snažíme se ukazovat i ostatním, že na chůzi naboso není nic nezdravého, nevhodného či ponižujícího. Ten bezprostřední kontakt se zemí vám zkrátka nic nenahradí.

Ve Svobodné chůzi se zaměřuji na nákup zboží, komunikaci s dodavateli, marketing a osvětovou činnost.

Jak řekl americký spisovatel E. Hubbart - „Největší chyba, kterou můžete v životě udělat, je mít neustále strach, že nějakou uděláte.“ A proto se nebojte a důvěřujte svému tělu. Nebo nám. :-)